Sortiment

VÝROBNÍ PROGRAM

Výroba elektrotechnických součástek a komponentů

Jedná se o program řadových svorek s příslušenstvím, elektronických modulů, zemnicích svorek, ekvipotenciálních a odbočovacích svorkovnic, svorkovnic stožárů veřejného osvětlení a dalšího upevňovacího elektroinstalačního materiálu. 

Jednotlivé produkty, které nabízíme najdete na našem e-shopu.

 

ŘADOVÉ ŠROUBOVÉ SVORKY

Řadové svorky RSA

Řadové svorky RSA jsou určeny do všech segmentů elektrotechnického průmyslu pro spojování elektrických obvodů malého a nízkého napětí měděnými, eventuálně hliníkovými vodiči, v rozsahu od 0,2 mm² do 70 mm². U všech typů svorek RSA je materiál izolačního pouzdra polyamid PA 6, hořlavost V0 dle UL 94, bez halogenů. Základní barva izolačního pouzdra je bílá. Kromě této barvy je dodáváno standardně dalších jedenáct barevných odstínů u všech typů svorek RSA. K řadovým svorkám je dodáván široký sortiment příslušenství. Svorky je možné označit průběžnými páskami, označovacím profilem, či krytkami s výstražnými symboly. Sestavy řadových svorek je možné na liště zaaretovat pomocí koncových svěrek.

Řadové svorky RSA PE

Svorky RSA PE jsou určeny ke spojování ochranných vodičů v soustavě TN-S. Jsou konstrukčně řešeny s vodivým spojením ochranného vodiče na nosnou ocelovou lištu TH 35 x 7,5 a TH 35 x 15 s povrchovou úpravou. Vodivé spojení na lištu DIN je zajištěno čelisťovým kontaktem, jehož dotažení se provádí středovým šroubem umístěným mezi krajními šrouby pro dotažení vodiče. Ocelová lišta, galvanicky pozinkovaná může být použita pouze pro funkci PE. Izolační pouzdro je vyrobeno z polyamidu PA 6, hořlavost V0 dle UL 94, bez halogenů. Skládá ze dvou barevných částí, zelené a žluté. Svorka je takto i oboustranně zapouzdřena.

Řadové svorky patrové

Řadové svorky patrové jsou nabízeny v řadách RSA, EURO D4, EURO Z, EURO W. Jsou určeny pro spojování elektrických obvodů malého a nízkého napětí měděnými vodiči s plným nebo slaněným jádrem (možno bez dutinek) všude tam, kde jsou kladeny nároky na úsporu místa nebo tam, kde je třeba instalace s větším počtem připojovacích bodů. V nabídce jsou v provedení dvou a tří patrovém. Každý připojovací bod lze označit. Svorky jsou navržené tak, aby patra bylo možné propojit horizontálně propojovacími segmenty dodávanými jako příslušenství nebo vertikálně vnitřním propojením ve svorce (dáno výrobou – typem svorky). Svorky lze upnout na ocelové nosné lišty TH 35 x 7,5 a TH 35 x 15. Na lištu je lze upínat jednotlivě nebo v blocích.

Pojistkové svorky

Pojistkové svorky RSP a RSP A jsou vhodné pro trubičkové tavné pojistky 5x20 mm (typ RSPA 4 – 6,3x32 mm) v provedení keramika, sklo, montáž svorek je na lištu TH 35. Pojistkové svorky lze zařadit do obvodu jak se střídavým, tak se stejnosměrným napětím. Při stejnosměrném napětí je nutno dodržet polaritu kladného pólu vyznačeného na svornici. Jsou nabízeny i pojistkové svorky s LED signalizací.
Svorky 1106-F jsou vhodné pro trubičkové tavné pojistky 5x20 mm a používají se ke spojování elektrických obvodů měděnými vodiči tam, kde nelze aplikovat nosnou lištu TH a řadovou svorku RSP 4. Jsou dodávány v provedeních – 1 až 5 pólů. Každá svorka má při dodávce samostatně přiložený pojistkový držák.

ŘADOVÉ BEZŠROUBOVÉ SVORKY

Řadové svorky EURO Q

Bezšroubové svorky EURO Q jsou určeny pro měděné vodiče průřezů od 0,5 do 6 mm², vynikají rychlým a jednoduše proveditelným propojením a současně snadným rozpojením. Elektrický kontakt je srovnatelný se zářezovým kontaktem. Kontakt vznikne tlakem vhodného nástroje (např. plochého šroubováku) na pružinu, tím dojde k jejímu vyhnutí a následnému zasunutí vodiče. Použitím bezšroubových svorek se lze vyhnout závadám, které u klasických šroubových spojů vznikají vinou oteplení, vibrací nebo deformací materiálu. Uchycení svorek je možné na lišty TH 35 x 7,5 a TH 35 x 15. Propojování svorek je možné pomocí bezšroubových zásuvných hřebenů a to do nekonečné řady.

Řadové svorky PYK

Bezšroubové svorky PYK s push-in technologií, vynikají snadností a rychlostí připojení vodičů. Tuhé a jemně slaněné vodiče (opatřené dutinkami), lze zasunout do svorky bez použití nástroje (pouze tlakem na vodič). Díky tomu se mnohonásobně zrychlí čas montáže. Patentovaná konstrukce svorek zajišťuje rychlé a bezpečné spojení i v prostředích s vysokými vibracemi. Materiál pouzdra je Polyamid PA 6.6 s hořlavostí V2. Barevné provedení základní řady je šedá a modrá, svorky PE jsou žluto-zelené. Svorky PYK jsou nabízeny v mnoha variacích jako klasické řadové, PE, více vstupové, patrové, pojistkové, rozpojovací, senzorové a testovací. Ke svorkám jsou dodávány přepážky, propojovací bezšroubové hřebeny a značící multikarty.

STOŽÁROVÉ VÝZBROJE

Řada SV

Stožárové výzbroje řady SV jsou sestavené z řadových svorek, pojistkových svorek a příslušenství. Svorkovnice jsou umístěné na DIN liště TH 35 nebo TH 15 o různých délkách (délka lišty je závislá na druhu stožárové svorkovnice). Stožárové svorkovnice SV jsou určeny pro čtyř a pětivodičovou soustavu, Všechny svorky v sestavách stožárových svorkovnic jsou označeny popisem a včetně barvy izolačního pouzdra jasně definují, pro jaký vodič je svorka v sestavě určena.krytí svorkovnic je IP 20. Do všech typů stožárových svorkovnic lze připojit hliníkové i měděné vodiče.

Řada SI

Stožárové výzbroje řady SI v izolaci třídy II jsou nabízeny ve dvou typových provedeních, které se odlišují maximálním průřezem napájecího kabelu. Stožárové svorkovnice SI jsou určeny pro čtyř a pětivodičovou soustavu, krytí svorkovnic je IP 54.

EKVIPOTENCIÁLNÍ SVORKOVNICE A ZEMNICÍ SVORKY

Ekvipotenciální svorkovnice EPS 1, EPS 2, EPS 3

Jsou určeny pro použití v domovních i průmyslových rozvodech jako svorkovnice hlavního pospojování. EPS 1 a EPS 2 jsou nabízeny buď s krytem s možností zaplombování nebo bez krytu. EPS 3 je nabízena bez krytu a v provedení EPS 3+KO 100E. Svorkovnice lze upevnit pomocí šroubů M5 (nejsou součástí výrobku) na stěnu, rozvodnou desku apod. Upevňovací šrouby nejsou od můstku svorkovnice vodivě odizolovány. Svorkovnice bez krytu lze navíc umístit do instalačních krabic.

Ekvipotenciální svorkovnice EPS 4

Ekvipotenciální svorkovnice EPS 4 slouží k hlavnímu pospojování - vyrovnání potenciálu a jako ekvipotenciální přípojnice. Svorkovnice je sestavena z nosné podložky, můstku a krytu. Mosazný můstek s niklovou povrchovou úpravou umožňuje připojení měděných i hliníkových vodičů (pro starší instalace). Obecně jsou můstky opatřeny otvory pro připojení jmenovitých vodičů 6 a 16mm2. Připojení zemnícího pásku 30x4, 20x3, případně zemnícího kulodrátu Ø = 10 mm je pomocí dvou šroubů a příložky. Kryt je vyroben z polykarbonátu, je transparentní, čímž je umožněna vizuální kontrola svorkovnice. Spojení krytu a podložky je možno zabezpečit zaplombováním. Nosná podložky (patka) je vyrobena z polyamidu, hořlavost VO v barevném provedení šedá, modrá, zelená a je konstruována tak, aby bylo možné svorku EPS 4 namontovat na lištu TH 35 horizontálně i vertikálně. EPS 4 lze namontovat i na podložku (přímo na zeď) nebo do elektroinstalačních krabic KO 125 E, KT 250 L apod.

Zemnicí svorka ZSA 16, ZSA 16 N

Pomocí této svorky lze připojit ochranný vodič na kovové předměty a konstrukce kruhového tvaru (např. trubky). Výrobek se skládá z vlastní svorky (vnitřní a vnější část), dvou příložek a jednoho šroubu. Součástí výrobku jsou též dvě matice M6 pro připevnění vodiče mezi příložky svorky. Dokonalý styk s pospojovanou konstrukcí, zbavenou nátěrů a koroze, je zaručen obepnutím měděné nebo nerezové pásky a jejím stažením ve svorce. Svorku není doporučeno zalévat betonem či jinou hmotou. Měděná či nerezová páska není součástí zemnicí svorky ZSA 16.
Zemnicí svorka ZSA 16 N (nerez) je vyrobená kompletně z nerezavějící oceli. Použití svorky je stejné jako u provedení ZSA 16 s tím rozdílem, že je možné ji aplikovat v prostředích s agresivními okolními vlivy (vlhko, chemie apod.) nebo v kontaktu s materiály, se kterými by ocelové provedení se zinkovou povrchovou úpravou vytvářelo galvanické články.

Zemnicí svorka ZS 16 VK

Zemnicí svorka určená k doplňkovému pospojení trubek. Svorka má upravenou konstrukci pro rychlejší a snadnější montáž. Součástí svorky je nerezový nebo měděný pásek dlouhý 250 mm.

Zemnicí svorka ZS 4

Tato svorka byla vyvinuta na základě potřeby připojení kovových vodovodních baterií a obdobných zařizovacích předmětů v prostorách, kde je nutno provést doplňkové místní pospojování. Svorka se skládá z ocelového tělesa se šroubem a příložkou a mosazné 1/2" matice. Zemnicí svorka ZS 4 je k dodání v nerezovém provedení nebo v provedení ocelovém se zinkovou povrchovou úpravou s vnitřním otvorem 1/2" nebo 3/8".

Zemnicí šrouby

Zemnicí šrouby jsou určeny k doplňkovému pospojení jakékoliv kovové konstrukce (například kovových stolů, pevně instalovaných el. zařízení, apod.). Standardně jsou zemnicí šrouby vyráběny ze zušlechtěné oceli s povrchovou úpravou. Na vyžádání je možné zemnicí šrouby dodat i v provedení nerez.

UNIVERZÁLNÍ ŘADOVÉ SVORKY

Svorky ETB

Řada univerzálních řadových svorek ETB se vyznačuje velkým rozsahem připojitelných vodičů
2,5 ÷ 240 mm² s možným počtem vstupů 2, 4, 6. Svorku jmenovitého průřezu 50 mm² nabízíme i v provedení 3-pólovém. Připojení je možné hliníkovými a měděnými vodiči. Výborné izolační vlastnosti zajišťuje pouzdro, vyrobené z polyamidu (PA). Svorky lze upnout na montážní lištu TH 35, typ ETB 240/1, ETB 240/1x2 a ETB 240/1x3 lze namontovat pouze na podložku.

Svorky UTB

Svorky UTB-S

Použití univerzálních svorek UTB, UTB-S je velmi široké. Jsou určeny např. pro aplikace v rozvodných zařízeních nebo jako zkušební svorky. Své uplatnění naleznou i v aplikacích průmyslové automatizace a také ve stavebních instalacích. Jsou vhodné pro všechny typy hliníkových i měděných vodičů (typy UTB: od průřezů 1,5 mm² do 150 mm² ; typy UTB-S: od průřezu 6 mm² do 240 mm²). Tělo UTB je vyrobeno z elektrovodného hliníku s galvanickým povlakem, který zajišťuje spojení hliníkového a měděného vodiče bez kolize v jedné svorce. Pro bezpečné připojení jednodrátových hliníkových vodičů by měla být upínací část pro vodič vyplněna speciální kontaktní pastou, která narušuje oxidační vrstvu, zabraňuje elektrolytické korozi a poskytuje dlouhodobou ochranu.
Hlavní výhodou těchto svorek je vysoká variabilita připojitelnosti s možností rozbočení. Rozměry svorek jsou poměrně malé neboť připojovací zdířky jsou umístěné nad sebou, což zvyšuje počet svorek v řadě při zachování stejné rozteče svorkovnicové přípojnice. Svorky lze připevnit na nosnou lištu TH 35. Materiál pouzdra polyamid PA.

Silové svorky BNP

Silové svorky BNP jsou určeny pro spojování elektrických obvodů měděnými vodiči do maximálního připojovacího průřezu 240 mm². Jednotlivé typy se od sebe liší jmenovitým průřezem připojovaného měděného vodiče a dvěma variantami můstku, plochým a sníženým. Jedná se o svorky, které slouží ke spojování vodičů s možností přímého nasazení kabelového oka na šroub. Při použití příslušenství (V-třmenů, V-praporců) je možné připojit vodiče bez zakončení oky. Svorky lze instalovat na lišty TH 35 x 7,5 a TH 35 x 15.

DISTRIBUČNÍ BLOKY

Distribuční bloky LK DTB

Distribuční bloky LK DTB slouží k rozbočení vodičů z jednoho většího průřezu do několika vodičů menšího průřezu. Nabízíme 6 základních typů dle jmenovitého průřezu vstupního (napájecího) vodiče, a to 16, 35, 70, 120, 185 mm² a pro pružné sběrnice s označením 185+8x24. Distribuční bloky mají snadno otevíratelný horní kryt z modrého transparentního plastu, který ale není nutné otevírat pro montáž i demontáž výstupních vodičů. Bloky stejné velkosti je možné spojovat, díky tomu je dosaženo vyšší pevnosti a kompaktnosti celé sestavy. Pro utažení šroubů se používá inbusový klíč. Plocha šroubů, která je v kontaktu s vodičem je speciálně upravena, tak aby byla minimalizována deformace vodiče, za dodržení co největšího utažení. Bloky je možné montovat jak na lištu TH 35 (din lištu), tak i pomocí montážních šroubů na rovný podklad.

Distribuční můstky UK DTB

Distribuční můstky UK DTB jsou určeny k rozdělení napájecího vodiče max. průřezu 35 mm². Můstky jsou nabízeny v 2 a 4 pólovém provedení s různým množstvím upínacích jednotek (7, 11 a 15 výstupních upínacích jednotek). Utažení šroubů se provádí inbusovým klíčem a šroubovákem PH 2. Distribuční můstky mají snadno otevíratelný horní kryt z modrého transparentního plastu. Mohou být použity například jako rozdělovací svorkovnice napájecích vodičů nebo jako centralizovaná svorkovnice N můstků za proudové chrániče.

Distribuční bloky OJL

Tyto bloky slouží k rozbočení vodičů z jednoho většího průřezu do několika vodičů menšího průřezu. Tyto bloky jsou nabízeny ve dvou typových provedeních se jmenovitým připojovacím průřezem 70 mm² (šest výstupů), 120 mm² (jedenáct výstupů) a jsou určeny pro všechny typy Al a Cu vodičů. Utažení šroubů se provádí inbusovým klíčem. Upevnění je možné na lištu DIN nebo pomocí montážních šroubů na rovný podklad. Krytí u všech typových provedení je IP 20. Distribuční bloky mají snadno otevíratelný horní kryt z tmavého transparentního plastu, který ale není nutné otevírat pro montáž i demontáž výstupních vodičů.

Distribuční bloky DTS

Používají se pro připojení čtyř a pěti žilových kabelů v elektrických instalacích. Umožňují distribuci elektrické energie v různých aplikacích. Jsou nabízeny v provedeních pro všechny typy Al a Cu vodičů od 1,5 do 150 mm². Bloky lze připevnit na podložku nebo TH lištu pomocí držáku. Materiál pouzdra je polyamid PA6 V0, kryt - průhledný polykarbonát.

Distribuční bloky DTB

Jejich nejčastější použití je v elektroinstalacích: v elektrických rozvaděčích, řídicích a měřicích automatikách a také ve stavebních instalacích. Umožňují současné připojení a rozvětvení hliníkových a měděných vodičů s různými průřezy. Jsou nabízeny v provedeních pro všechny typy Al a Cu vodiče od 1,5 do 120 mm². Bloky lze připevnit na podložku nebo TH lištu pomocí držáku. Utažení šroubů se provádí inbusovým klíčem. Krytí u všech typových provedení je IP 20.

Odbočovací svorkovnice

Odbočovací svorkovnice jsou určeny pro vícenásobné odbočení, rozbočení či vzájemné spojení vodičů různých průřezů (od 2,5 mm² do 95 mm² svorkovnice řady 2; od 1,5 mm² do 16 mm² svorkovnice řady 3). Spojovací a odbočovací část svorkovnice je tvořena propojovacím mosazným můstkem (galvanicky pokoveným) a upevňovacími třmeny z oceli (galvanicky pokovenými).

VODĚODOLNÉ KONEKTORY

Voděodolné konektory WP68

Série voděodolných konektorů WP68 je určena pro vzájemné propojení zařízení a elektrických instalací, které vyžadují plnou ochranu proti vodě, prachu a vlhkosti. Voděodolné konektory poskytují robustní spojení. Produkty lze rozdělit na dvě základní skupiny:
Spojky – průběžné a odbočné, určené pro dlouhodobé spojení kabelů.
Konektory – zástrčky a zásuvky určené pro montáž na kabely i na panely (rozváděče), vhodné pro aplikace s potřebou
rozpojování.

 

ELEKTRONICKÉ MODULY

Řadové svorky RSE

Řadové svorky RSE, osazené elektronickými moduly, jsou vhodné pro obvody malého napětí (některé typy jsou vhodné i pro napěťovou hladinu nízkého napětí). Jedná se o svorky, jejichž pouzdro a upínací jednotky jsou standardem řadových svorek, svorky jsou doplněny tištěným spojem. Touto kombinací vznikly svorky, které vynikají svými malými rozměry. Svorky najdou svoje uplatnění v řídících, spínacích a ochranných aplikacích. U všech typů svorek RSE je materiál izolačního pouzdra polyamid PA 6, hořlavost V0 dle UL 94, bez halogenů. Základní barva izolačního pouzdra je šedá. 

 

Kontakty
Chcete se stát naším obchodním partnerem a prodávat naše produkty? Ozvěte se nám.