PUSH-IN TECHNOLOGIE V NABÍDCE ELEKTRO V. D.

Rozdíl mezi technologiemi bezšroubových upínacích jednotek

Do sortimentu Elektra, v. d. bylo zařazeno přibližně padesát typů bezšroubových svorek, které naleznete na našem e-shopu:

http://eshop.elektrobecov.cz/bezsroubove-svorky-push-in.html


V současné době se v technologii bezšroubového připojování vodičů větších průřezů využívají dvě hlavní technologie. Push-in a klasická pružinová technologie.


„Klasická" upínací jednotka pružinové svorky (obrázek č. 1) využívá poměrně komplikovaný tvar pružiny. Pro zasunutí vodičů do takovýchto upínacích jednotek je nutné použití nástroje, kterým se realizuje vyhnutí pružiny. Po vyhnutí pružiny je možné do otvoru v pružině zasunout vodič. Kontakt vodiče s vodivým můstkem je realizován tahem pružiny, vodič je tedy přitahován pružinou k můstku. Nástroj je nutné použít pro všechny typy vodičů a to jak pro zasunutí, tak i pro uvolnění vodiče.

„Push-in" upínací jednotka (obrázek č. 2) využívá mnohem jednoduší tvar pružiny. Pro zasunutí tuhého, nebo ohebného vodiče opatřeného dutinkou není nutné používat nástroj. Vodič se zasunuje mezi vodivý můstek a pružinu. Vodič tedy způsobuje vychýlení pružiny. Pružina následně vodič přitlačuje k vodivému můstku. Nástroj je nutný pouze pro zasunutí neošetřeného ohebného vodiče a pro uvolnění vodiče ze svorky. Díky tomu vynikají svorky s push-in upínacími jednotkami významnou úsporou času zapojení rozvaděče.

Kontakty
Chcete se stát naším obchodním partnerem a prodávat naše produkty? Ozvěte se nám.